O mnie

Joanna Kaczmarek

20190824_191203

 

Kim jestem?

Jestem coachem holistycznym, terapeutą dźwiękiem, trenerem biznesu.

W 2022 roku podjęłam decyzję o odejściu z korporacji, gdzie spędziłam większość swojego życia  zawodowego i w końcu postanowiłam zadbać o każdy aspekt swojej osoby. Chciałam stworzyć biznes, który pozwoli mi żyć na własnych warunkach, bez ograniczeń czasowych czy lokalizacyjnych.

Jestem pasjonatką rozwoju osobistego. Moja pasja połączona z ciągłym samorozwojem doprowadziła mnie do stworzenia własnej firmy, która za misję postawiła sobie wsparcie i pomoc osobom gotowym na zmiany w obszarze swojego rozwoju osobistego. 

Moim celem jest pracować z Klientami, którzy są otwarci na zmianę swojego życia i zadbanie o siebie. Pod każdym kątem – zdrowia fizycznego a przede wszystkim  mentalnego. Życie w obecnych czasach przynosi wiele niepokoju i niepewności, stwarza dużo stresu dlatego tak ważne jest właściwe zadbanie o siebie pod kątem zmniejszenia poziomu stresu, pracy z własnymi emocjami, nauką stawiania granic i zadbania o własne potrzeby.

Jeszcze kilka lat temu sama byłam osobą napiętą, zestresowaną, w ciągłej gonitwie często negatywnych myśli. Myślałam, że nie umiem inaczej, że w życiu ciągle będzie mi towarzyszył nieodłączny stres.  Często szukałam winy w innych, przerzucając na nich odpowiedzialność za moje emocje. 

Na szczęście życie samo przynosi rozwiązania, takie które mają nam służyć. Dla mnie były to różne doświadczenia i  osoby, dzięki którym przestałam na innych przerzucać odpowiedzialność za swoje emocje a zaczęłam siebie zmieniać. Odkryłam, że sama jestem generatorem tego co mi się przydarza, że to ja sama kreuję swoją rzeczywistość. A od tego co myślę i co czuję zależy bardzo wiele. 

Dzięki różnych procesom terapeutyczno-rozwojowym, które przechodziłam nastąpiła u mnie zmiana sposobu myślenia. Zbudowałam nowe przekonania, przerobiłam wiele różnych ćwiczeń, potknęłam się przy tym nie raz – ale te wszystkie działania wspierały mnie  w moim rozwoju. Odzyskałam wewnętrzny spokój i równowagę, poczułam się w pełni szczęśliwa i usatysfakcjonowana w swoim życiu.

Wierzę, że odzyskanie wewnętrznego spokoju i harmonii jest możliwe w większości sytuacji, które doświadczamy w swoim życiu.

Dlaczego Ci o tym piszę?

Bo wiem jak ciężko jest wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie. 

Wiem, co to znaczy doświadczać stresu,  nie móc spać w nocy z powodu nadmiaru myśli w głowie.

Wiem, jak to jest czuć w sobie frustracje,  gniew, obawy czy lęk. 

Wiem też, że czasem trudno sobie samemu pomóc i wsparcie osoby z zewnątrz znacznie ułatwia i przyśpiesza proces zmiany. 

Ponieważ przeszłam tę drogę dziś wiem,  co pomaga w zadbaniu o siebie i własne emocje. Znam metody i techniki, które w prosty i szybki sposób pozwalają odzyskać spokój. 

Ubiegły rok był dla mnie rokiem zmian bo oprócz odejścia z pracy na etacie wyprowadziłam się z dużego miasta na wieś, gdzie obecnie mieszkam otoczona zielenią i górami. 

Moim marzeniem było życie blisko natury, z dala od szumu miasta aby doświadczać ciszy, spokoju, zieleni i świeżego powietrza. I tak się stało! Tutaj mogę to odczuwać każdym zmysłem i całą sobą. 

Znajdziecie mnie w Dziwiszowie, blisko Jeleniej Góry w Krainie Wygasłych Wulkanów.  Jest to piękna okolica, do zwiedzania której z serca zapraszam. 

Z ciekawostek dot. tego regionu – jest to raj dla poszukiwaczy agatów. Aktualnie trwa proces wpisywania Krainy Wygasłych Wulkanów na listę geoparków UNESCO. 

W ciągu całego roku a w szczególności w czasie wakacji, ferii i długich weekendów organizowane są lokalne warsztaty i ciekawe wydarzenia. 

Więcej informacji:

Poznaj moje kompetencje:

  • Jestem certyfikowanym coachem International Coaching Community Poland, której metoda opiera się na pracy z człowiekiem w ujęciu holistycznym. A co to znaczy? To koncepcja, która zakłada,  że człowiek jest całością czyli składa się nie tylko z ciała i umysłu ale też duszy i emocji, które ze sobą współgrają i nie mogą istnieć oddzielone od siebie. Patrząc na drugą osobę widzę człowieka, który nosi w sobie te wszystkie wartości.
  • Jestem absolwentką Politechniki Łódzkiej z zakresu coachingu    i mentoringu w biznesie oraz absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w zakresie wellbeingu czyli dbania o dobrostan pracownika w organizacji.
  • Jestem certyfikowanym Konsultantem metody Mindsonar, pozwalającej zbadać w jaki sposób myślą ludzie oraz co jest dla nich ważne, określając dzięki temu wartości i wzorce myślenia w różnych kontekstach.
  • Ukończyłam kurs masażu dźwiękiem I i II stopnia  w profilaktyce zdrowia.
  • Ukończyłam kurs Medycyna Bioenergetyczna
  • Certyfikowałam się jako Praktyk Neurolingwistycznego Programowania Nowej Generacji oraz Praktyk Integracji Duszy i Ciała.
  • Jestem trenerem biznesu a z wykształcenia ekonomistą.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z człowiekiem. Przeprowadziłam setki sesji coachingowych oraz szkoleń rozwojowych. Regularnie kształcę się i poszerzam wiedzę aby poznawać nowe trendy a przede wszystkim wspierać moich Klientów.

Jakimi metodami pracuję:

Jestem coachem holistycznym, terapeutą dźwiękiem oraz trenerem rozwoju osobistego.

W mojej pracy korzystam z różnych metod oraz narzędzi dobieranych indywidualnie w zależności od potrzeb Klienta. Często je łączę, co powoduje, że  kompleksowo podchodzę do człowieka biorąc pod uwagę ciało, umysł      i duszę tak aby docelowo dojść do założonego efektu.

W  mojej pracy wykorzystuję elementy: 

coachingu klasycznego,
coachingu opartego na potrzebach,
pracy z metaprogramami,
pracy z słowem i wyobraźnią,
pracy z oddechem,
pracy z ciałem,
pracy z dźwiękiem.

Czy wiesz, jak to jest, kiedy pomimo natłoku myśli i negatywnych projekcji umysłu zamiast stresu czy lęku czujesz w sobie spokój  ?

Czy kiedykolwiek marzyłaś/eś o tym, aby w sytuacjach stresowych czuć spokój?

Jak możesz ze mną pracować?
Poproś o dodatkowe informacje, w jaki sposób możesz ze mną pracować aby zmienić swoje dotychczasowe reakcje, działania i życie.